Tisková zpráva 2022

6. ročník, 20. - 22. září 2016, Vysoké Mýto

ŘEMESLO / SKILL 2022

Mezinárodní soutěž učňů v řemeslných dovednostech

11. ročník; Pardubický kraj, Vysoké Mýto, 20. – 22. září 2022

Tisková zpráva – září 2022

 

Soutěž učňů znovu po dvouleté přestávce na náměstí ve Vysokém Mýtě

Ve dnech 20. – 22. září 2022 se již pojedenácté sejdou na náměstí ve Vysokém Mýtě učni stavebních oborů, aby si vyzkoušeli, co se již naučili ve svých domovských školách. V důsledku covidu byla během dvou uplynulých let zrušena spousta tradičních přehlídek a soutěží. V současnosti je Řemeslo/Skill největší soutěžní přehlídkou v České republice pro budoucí mistry zedníky, obkladače, montéry suchých staveb, instalatéry a truhláře. O účast v soutěži je letos mimořádný zájem, a proto se zde představí 74 soutěžících z českých a slovenských škol, kteří se budou snažit co nejlépe vypořádat se svými soutěžními úkoly.

Nejprve zedníci postaví v úterý 20. září soutěžní stavby z materiálu Heluz a Ytong a v nich budou postupně realizovat svá soutěžní zadání instalatéři, montéři suchých staveb a obkladači. Samostatně budou svůj úkol – výrobu židličky - řešit truhláři.

Děti si mohou i letos vyzkoušet svou manuální zručnost a šikovnost

Letošní doprovodný program bude opět výrazně zaměřený na předškolní děti a žáky základních škol. Je to reakce organizátorů na velký zájem dětí o rukodělné činnosti na posledním ročníku v roce 2020, který potěšil všechny, kteří je pro ně připravovali. Děti se mohou přijít podívat se svými rodiči, prarodiči nebo s učiteli na soutěž, ale zároveň si mohou znovu vyzkoušet různé řemeslné dovednosti. Odměnami jim budou různé dárky a drobnosti od sponzorů a partnerů soutěže. Na programu se bude opět podílet MIKÁDO – středisko volného času, Vysoké Mýto a nadšenci z projektu Kutil junior Šikovné děti.

Informace o učebních a studijních oborech v regionu

Starší děti, které se brzo budou rozhodovat co dál po základní škole, zde získají lepší představu o studijních a učebních oborech v regionu, protože se na náměstí bude rozmanitými aktivitami prezentovat VOŠS a SŠ stavební Vysoké Mýto jako spoluorganizátor soutěže Řemeslo/Skill a také další školy z Pardubického kraje. Starší děti si budou moci vyzkoušet náročnější činnosti, např. omítání zdi, pájení a práci se dřevem. Další program pro základní školy bude připraven i přímo v prostorách budovy VOŠS a SŠ ve Vysokém Mýtě.

Konzultace pro veřejnost s odborníky ze stavebnictví

Veřejnost bude mít tradičně možnost poradit se přímo na náměstí s profesními odborníky ohledně stavby domů, rekonstrukcí bytů, při výběru stavebních materiálů, izolací, stavebních úprav v koupelně, včetně zařizovací sanitární keramiky, vodovodních baterií, montáži sádrokartonů, zateplovacích systémů, rozvodů vody a odpadu, vodovodních baterií, použití moderních velkoformátových obkladů a dlažeb včetně výběru módních barev a dalších designových prvků v koupelnách.

Nezbytná podpora partnerů

Řemeslo/Skill podporuje od začátku řada sponzorů a partnerů jak finančně, tak i soutěžním materiálem. Bez jejich pomoci a podpory dalších spoluorganizátorů jako je Pardubický kraj, Město Vysoké Mýto a VOŠS a SŠ stavební Vysoké Mýto by nebylo možné soutěž v takovém rozsahu uspořádat. Velkým přínosem je i participace oborových svazů a profesních cechů – Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Cechu suché výstavby ČR a Cechu obkladačů ČR. Akce také napomáhá vytvářet prostředí pro snazší spolupráci mezi odbornými školami a firmami.

Tradiční podporovatel soutěže - společnost Heluz cihlářský průmysl v.o.s. – se i v letošním ročníku prezentuje jako hlavní partner moderního vzdělávání mladých stavařů. Firma zde mimo jiné představí různé zábavné formy vzdělávání, které by měly zatraktivnit obor stavebnictví a přitáhnout pozornost žáků základních škol i studentů.

Za organizátory

PhDr. Lenka Ulrychová, Ing. Hynek Míka

Erudio CZ, z.s.

www.erudiocz.cz

Spolupořadatelé soutěže

Erudio CZ, z.s.

Pardubický kraj

Město Vysoké Mýto

VOŠS a SŠ stavební Vysoké Mýto

 

Profesní partneři soutěže

Cech suché výstavby ČR

Cech obkladačů ČR

Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR

PhDr. Lenka Ulrychová, tel.: 602 424 186; e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Hynek Míka, tel.: 606 162 391; e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sponzoři soutěže Řemeslo/Skill 2022

 

Alcadrain, s.r.o.

Antonín Novotný – Jehličnaté a listnaté řezivo

Baumit spol. s.r.o.

ELESTAV s.r.o.

Fermacell GmbH, organizační složka

Festool CZ s.r.o. 

FV - Plast, a.s.

Hansgrohe CS s.r.o.

HELUZ Cihlářský průmysl, v.o.s.

Hilti ČR spol. s r.o.

JAF HOLZ spol. s r.o.

Knauf Praha, spol. s r.o.

Lasselsberger, s.r.o.

Laufen CZ s.r.o.

MDS Solution s.r.o.

Metrostav a.s.

Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Isover

Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips

Schell GmbH a Co. KG.

Siniat Sp. Z o.o.

Vodovody a kanalizace Vysoké Mýto, s.r.o.

Xella CZ, s.r.o.