Řemeslo/Skill 2019

9. ročník, 17. - 19. září 2019, Vysoké Mýto

Závěrečná tisková zpráva 2019

deti 2019

Devátý ročník soutěže Řemeslo/Skill 2019 je za námi. Vítězové, ale i méně úspěšní soutěžící byli odměněni za svou předvedenou práci a chuť si zasoutěžit se svými vrstevníky. Může se začít připravovat jubilejní 10. ročník.

Potěšující byl i letošní velký zájem dětí o doprovodný program soutěže, jak těch nejmenších z mateřských škol, tak i těch trochu "odrostlejších" osmáků a deváťáků. Většina se totiž se zájmem a zvědavostí pouštěla do připravených manuálních úkolů - řezání, vrtání, zatloukání hřebíků, stavění cihliček, nahazování omítek, pájení, tvoření loutek, malování obkladaček.

Dává to naději, že snad ta řemesla přece jen nezaniknou ...

zobrazit Závěrečnou tiskovou zprávu


9. ročník soutěže Řemeslo/Skill 2019 zná své vítěze

Výsledky soutěže Řemeslo/Skill 2019 (1.-3. místo)

fotka předávání cen


Třídenní náročný program

Sedmdesátka soutěžících z 21 českých, slovenských a maďarských škol se představí v programu, který je založený na prolínání soutěžních úkolů a profesí, aby se co nejvíce simulovala skutečná praxe na staveništích. Nejprve postaví zedníci dvě soutěžní stavby z materiálu Heluz a Ytong a následně v nich budou plnit své úkoly další obory. Všichni řemeslníci se musí mezi sebou domluvit a předat si svá pracoviště v takovém stavu, aby každé dvoučlenné družstvo mohlo splnit svá soutěžní zadání co nejlépe. Samostatně pracují pouze dvoučlenné týmy truhlářů. 

Program soutěže 

Seznam škol

Heluz

Ytong


KUTIL JUNIOR – Šikovné děti


V rámci doprovodného programu soutěže Řemeslo/Skill 2019 se představí na náměstí ve Vysokém
Mýtě ve středu 18. září projekt Kutil junior - Šikovné děti zaměřený na polytechnickou výchovu
předškolních dětí a žáků 1. stupně základních škol. Pro malé šikuly zde bude připraven řemeslný
workshop a různé kutilské hry. Děti si budou moci vyzkoušet svou zručnost a za své výkony budou
odměněny různými dárky a drobnými pozornostmi od sponzorů soutěže.

prezentace Šikovné děti


Ohlasy v médiích

článek ve Vysokomýtském zpravodaji


Plánujete stavbu nového domu? Čekejte přísnější pravidla

Nová směrnice o energetické náročnosti budov totiž požaduje, aby počínaje rokem 2020 byly nové budovy v zemích EU téměř energeticky nulové, což splňují především tzv. pasivní domy, které mají minimální spotřebu energie na vytápění či ohřev vody.

Firma ISOVER nabídne v rámci doprovodného programu soutěže aktuální informace k zateplení budov dle nových norem, které budou platit po roce 2020, tj. dosažení budov s téměř nulovou spotřebou energie (nZEB), akustika vnitřního prostoru, digitální nástroje pro návrh zateplení a akustiky. https://www.isover.cz/produkty-aplikace

Občané a návštěvníci Vysokého Mýta se tak mohou nejen přijít podívat na soutěžící řemeslníky při práci, ale mohou se také na místě poradit s odborníky ze stavebních profesí. Se zástupci firem zde mohou konzultovat své představy ohledně použití moderních stavebních systémů, technologií i zařizovacích prvků při stavbě a rekonstrukci bytu nebo domu, montáži sádrokartonů, zateplovacích systémů, interiérových úprav, rozvodů vody a odpadu, instalace sanitární keramiky, vodovodních baterií, použití moderních velkoformátových obkladů a dlažeb včetně výběru módních barev, a dalších designových prvků v koupelnách.


Organizátoři chtějí letos přilákat zájem více dětí

Předškolní děti se mohou přijít podívat se svými rodiči nebo v rámci své vycházky s mateřskou školkou. Žáci ze ZŠ z Vysokého Mýta mohou přijít se svými učiteli a zájemce ze základních škol ze vzdálenějších míst přiveze speciální autobus. Děti tak mohou uvidět nejen starší sourozence a kamarády při práci, ale zároveň si budou moci vyzkoušet různé řemeslné dovednosti a rukodělné činnosti. Na atraktivním programu se bude podílet VOŠ a SŠ stavební ve Vysokém Mýtě a MIKÁDO – středisko volného času, Vysoké Mýto. Představí se zde také projekt Kutil junior - Šikovné děti, zaměřený na polytechnickou výchovu předškolních dětí a dětí 1. stupně ZŠ, v rámci něhož připraví řemeslný workshop a kutilské hry. Děti budou za své výkony odměněny různými dárky a drobnými pozornostmi od sponzorů soutěže.

Starší děti si budou moci vyzkoušet náročnější činnosti, např. omítání zdi, pájení a práci se dřevem. Mohou získat lepší představy o různých studijních a učebních oborech, protože se zde bude prezentovat VOŠ a SŠ stavební Vysoké Mýto a další školy z Pardubického kraje.

https://www.stavebniskola.cz/

http://ddm-mikado.cz/

http://kutiljunior.cz/

KutilJuniormikádoVOS


Tisková zpráva k soutěži Řemeslo/Skill 2019

 

Nepřehlédněte souhrnné informace k 9. ročníku - zobrazit tiskovou zprávu

9. ročník soutěže představí tradiční soutěžní obory i některé novinky  

Ve spolupráci s partnery a sponzory připravujeme již 9. ročník mezinárodní soutěže učňů Řemeslo/Skill 2019, který se uskuteční opět na náměstí ve Vysokém Mýtě ve dnech 17. - 19. září 2019. Soutěžit se bude ve všech tradičních kategoriích: Zedník/Zednické práce, Obkladač, Montér suchých staveb, Instalatér a Truhlář. Připravujeme také některé novinky, o kterých vás budeme průběžně informovat.