Řemeslo/Skill 2017

7. ročník, 19. — 21. září 2017, Vysoké Mýto

Řemeslo/Skill 2017 v médiích

 

Televizní reportáž na ČT1

Web TV V1

Český rozhlas

Web Vysoké Mýto

Web Klíč ke vzdělání 1

Web Klíč ke vzdělání 2

Video Města Vysoké Mýto na youtube

Článek Orlický deník


 

Pořadatele překvapil zájem médií

Media web„Pozornost médií do určité míry naznačuje zájem o problematiku malého počtu učňů stavebních oborů a následného nedostatku řemeslníků. Vypadalo to, že se redaktoři přišli přesvědčit, že v oboru zedník a v dalších oborech ještě někdo vůbec zůstal,“ uvedl v nadsázce Hynek Míka za společnost Erudio CZ a adresoval médiím poděkování:  „Jsme rádi, že reportáže veřejnosti ukázaly pestrost a zajímavost jednotlivých oborů ve stavebnictví a ocenily práci našich škol.“

 

Pardubický kraj podporuje Řemeslo/SKILL a nové iniciativy ve stavebnictví

Bernasek webZa vynikající soutěž, která je jedinečná v České republice svou zajímavou koncepcí, časovým záběrem i náročností soutěžních zadání, považuje Řemeslo/SKILL krajský radní pro školství Bohumil Bernášek: „Veřejnost vidí, jak se dnes staví a z jakých materiálů, že jsou tu nové trendy, nové technologie. Velký dík Pardubického kraje patří sponzorům, kteří zásobili soutěž stavebními materiály, i organizátorům, kteří už tolik let soutěž připravují. Kluky to zjevně baví a my doufáme, že nám to přivede nové zájemce do stavebních oborů.“  Podle radního bude Pardubický kraj podporovat aktivity, které mají za cíl přilákat více mladých lidí ke studiu stavebních oborů a které nyní vznikají na Vyšší odborné škole a střední škole stavební ve Vysokém Mýtě.

Závěrečná tisková zpráva

 

Mezi mladými stavaři vynikali Slováci

Učni chválili podporu odborníků a možnost „sáhnout si“ na moderní materiály a technologie.

Zilina webStovky návštěvníků, které zavítaly ve dnech 19. – 21. září na vysokomýtské náměstí, přilákaly zvuky bouchání, broušení a řezání k mobilním halám naproti městskému úřadu. Zde přímo na dlažbě náměstí, které vstřícně poskytlo město Vysoké Mýto, postupně vyrůstaly zdi koupelen a u nich se míhali mladí zedníci, instalatéři, obkladači, montéři suchých staveb a truhláři. Pod bystrým okem porotců plnili zadané úkoly a tvořili. „Letos nás překvapili Slováci,“ říká Lenka Ulrychová za pořádající společnost Erudio CZ a hned to doložila: „Vítězství v  oborech Zedník, Truhlář a Instalatér si odvezli žáci ze SOŠ stavebné Žilina a práci nejlepších obkladačů předvedli studenti SOŠ z Považské Bystrice.“

Kompletní výsledky 2017


 

Děti vycházející základní školu získají inspiraci a kontakty na dobrou odbornou školu

aktuality2Organizátoři pozvali do Vysokého Mýta základní školy z Pardubického kraje. Děti se zde mohou nechat inspirovat řemeslem a také si vybrat, kde se mu můžou naučit. Důležitou součástí „Stavařského svátku“ bude totiž tradiční prezentace středních škol a učilišť Pardubického kraje se stavebním zaměřením a konkrétní nabídkou učebních a studijních oborů. Jejich odborní učitelé a žáci předvedou v širokém programu praktické ukázky řemesel.

Napsali o nás - Vysokomýtský zpravodaj

 

STAVAŘSKÝ SVÁTEK aneb přijďte se poradit s odborníky  

aktuality1Návštěvníci mohou přímo se zástupci firem konzultovat své představy ohledně použití moderních stavebních systémů, technologií i zařizovacích prvků při stavbě a rekonstrukci bytu nebo domu, montáži sádrokartonů, zateplovacích systémů, interiérových úprav, rozvodů vody a odpadu, instalace sanitární keramiky, vodovodních baterií, použití moderních velkoformátových obkladů a dlažeb včetně výběru módních barev a dalších designových prvků v koupelnách. 

Program soutěže 2017Doprovodný program 2017

 

 

 


Soutěžící a partnerské školy

V sedmém ročníku se sejde rekordní počet 21 soutěžících škol, především z Pardubického kraje, ale i ze všech koutů České republiky. Rádi uvítáme i letos naše přátele z partnerskýchškol ze Slovenska – Žiliny a Považské Bystrice, Maďarska, Polska a Německa.

Kompletní seznam soutěžících a partnerských škol 2017.

Velké poděkování za technickou a organizační pomoc při přípravě a průběhu celé soutěže patří každoročně i VOŠ a SŠ stavební ve Vysokém Mýtě.


Podpora Mezinárodního visegrádského fondu

Opětovného uznání se dostalo v letošním roce soutěži Řemeslo/Skill 2017 od renomovaného Mezinárodního visegrádského fondu, který se rozhodl udělit finanční podporu na uskutečnění již 7.ročníku. Organizátory těší nejen „finanční injekce“ projektu, ale také ocenění smysluplnosti akce pro mladé řemeslníky, kteří mají možnost vyzkoušet si svůj um a znalosti se svými vrstevníky z jiných zemí.

visegrad fund logo black 800px


aktuality3Ve spolupráci s partnery a sponzory již připravujeme nový 7. ročník mezinárodní soutěže učňů Řemeslo/Skill 2017, který se uskuteční opět na náměstí ve Vysokém Mýtě ve dnech 19. - 21. září 2017.