Řemeslo/Skill 2014

4. ročník, 23. — 25. září 2014, Vysoké Mýto
predani-kvetinovych-stolku

Ve dnech 23. 9. až 25. 9. 2014 probíhal na vysokomýtském náměstí již čtvrtý ročník soutěže ŘEMESLO/SKILL 2014. Letos poprvé soutěžila i dvoučlenná družstva v oboru truhlář. Zúčastnilo se šest družstev a jejich úkolem bylo vyrobit květinový stolek ze smrkového dřeva za pomoci pouze ručního nářadí. Materiál na výrobu poskytla sponzorsky firma Antonín Novotný – Jehličnaté a listnaté řezivo z Vysokého Mýta. Pořadateli soutěže bylo rozhodnuto, že vyrobené květinové stolky budou darovány do Domova pro seniory – LEDAX ve Vysokém Mýtě.

Dne 20. 10. 2014 po drobných opravách výrobků a provedení jejich povrchové úpravy jsme stolky odvezli na místo určení. V domově jsme byli přivítáni paní ředitelkou Monikou Dvorskou a seniory, kteří byli zvědavi, co ke zkrášlení svého domova dostanou. Za všechny soutěžící, pořadatele a sponzory stolečky předali naši dva žáci oboru truhlář – Tomáš Lošťák a Martin Vávra, kteří na náměstí soutěžili a reprezentovali naši školu. Doprovázel je učitel odborného výcviku pan Josef Říha, který truhláře na soutěž připravoval. Po předání stolků proběhla krátká beseda se seniory, kteří se zajímali nejen o způsob výroby, ale i o naši školu, které obory se u nás vyučují. S vedením domova jsme se domluvili na další možné spolupráci, takže s výrobky našich žáků se senioři budou setkávat častěji.
Spolu se všemi organizátory soutěže, sponzory a soutěžícími jsme rádi, že se podařila smysluplná věc a soutěžní výrobky udělaly někomu radost.

Ing. Miloslav Tomášek
VOŠS a SŠS Vysoké Mýto